Kulig szlakiem na Turbacz

By in
153
Kulig szlakiem na Turbacz

Trasa około 3,5 km przebiega z Obidowej szlakiem na Turbacz.
W ofercie: przejazd, ognisko, kiełbaska, herbata, pieczywo i grzane wino.  Czas około 2,5 godziny. Drewniane 4 osobowe sanie.
Koszt to 65 zł osoba dorosła i 50 zł dziecko od 3 do 8 roku życia. Relacja z ostatniego kuligu: Relacja Zgłoszenia pod numerem telefonu 661661551.

Jak ubrać dziecko na kulig?

Dziecko należy ubrać w spodnie narciarskie, kurtkę która szybko się nie przemoczy na śniegu i możliwie nieprzemakalne rękawiczki i buty. Dobrze też tradycyjnie ubrać się na cebulkę – koszulka termiczna, bluza narciarska, polar i kurtka oraz ciepłe skarpety. Oczywiście w zależności od temperatury – gdy będzie mróz to w saniach może być dość zimno. Polecamy też wyposażyć dziecko w stuptuty ( zapobiegają dostaniu się śniegu do butów przy nurkowaniu w zaspach), ciepłą czapkę i szalik. W saniach zazwyczaj są ciepłe koce, ale na wszelki wypadek zabierzcie koc, najlepiej wełniany (polarowy i cienki niekoniecznie się nada). Zabierzcie też koniecznie zapasowe rękawiczki, czapkę i skarpetki. Śnieg + dziecko to gwarancja przemoczenia na wylot. Jeśli na kuligu nie będziecie mieć zapewnionej ciepłej herbaty – polecamy zabrać ze sobą termos i coś ciepłego do picia. Ach, no i koniecznie jabłuszko do szalonych zjazdów po śniegu! (źródło: www.kasai.eu)