Portugalia - Fatima - Lizbona (samolotem)

Pielgrzymka do Fatimy

Dzień I.

Wylot z lotniska Pyrzowice lub Kraków – Balice. Przylot do Lizbony. Transfer do Fatimy  122 km.  Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień II.

Śniadanie. Zwiedzanie – Fatima: Plac Piusa XII przed Bazyliką, zwany placem modlitwy,  Kaplica Objawień,  gdzie znajduje się figura Matki Bożej Fatimskiej, Kolumnada Bazyliki ze stacjami drogi Krzyżowej, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, modlitwa przy grobach św. Franciszka i Hiacynty.  Bazylika Trójcy Przenajświętszej. W międzyczasie obiad. Po obiedzie odpoczynek w Hotelu. Godz. 16.00 przejście drogą Krzyżową (Via Sacra) do wioski Aljustrel, miejsca zamieszkania Pastuszków. Zwiedzanie miejsca gdzie objawił się dzieciom Anioł. Wieczorem uczestnictwo w uroczystej procesji z lampionami. Nocleg

Dzień III.

Śniadanie. Wyjazd do Lizbony i zwiedzanie miasta. Obiad w Lizbonie wieczorem przejazd na Przylądek Roca Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód punt kontynentu europejskiego. Powrót do Fatimy. Wieczorem uczestnictwo w uroczystej procesji z lampionami. Nocleg

Dzień IV.

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Batalha. Nawiedzimy klasztor i kościół Matki Bożej Zwycięskiej. Następnie przejazd do Alcobaca. Zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Przejazd do jednego z najpiękniejszych kurortów Portugalii – Nazare. Będziemy podziwiali panoramę miasta ze 110-metrowego klifu. Zwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej z Nazaretu, gdzie znajduje się mała, pierwsza na świecie figurka Matki Bożej, wyrzeźbiona prawdopodobnie przez samego św. Józefa. Wypoczynek nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Powrót do Fatimy. Wieczorem uczestnictwo w uroczystej procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień V.

Śniadanie. Msza święta. Spacer po Fatimie. Obiad. Wyjazd do Lizbony. Zwiedzanie Lizbony. w godzinach wieczornych wylot do Polski. Lądowanie w Pyrzowicach lub Kraków Balice.

Zapytaj o ofertę cenową: tel 661661551, e-mail: biuro@beskidy-travel.pl