Francja - Lourdes

By in
421
Francja - Lourdes

Terminy:  10 – 13.10.2019

 

Dzień 1: Wylot z Polski (czwartek)

O godzinie 15.00 spotykamy się na lotnisku w Krakowie-Balicach. Dwie godziny przed odlotem rozpoczęcie odprawy bagażowo-biletowej. Po odprawie, bezpośredni wylot do Lourdes. O godzinie 17.20. Lądowanie na lotnisku w Lourdes o godzinie 20.05. Transfer autokarem do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Lourdes (piątek)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous. Przejdziemy pod Grotę objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody. Zwiedzimy Kryptę – pierwszą kaplicę wybudowaną na terenie Sanktuarium. Następnie zobaczymy Bazylikę Górną p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, Bazylikę Różańcową z piękną fasadą i tajemnicami różańca. Ogromną, podziemną Bazylikę Piusa X, Kościół św. Bernadetty. Czas wolny na indywidualną modlitwę, możliwość kąpieli w basenach.  Wspólna Droga Krzyżowa.  Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

Dzień 3: Lourdes, Pic du Jer (sobota)

Rano, po śniadaniu przejazd na dolną stację kolejki, która  zawiezie nas na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium; z punktu widokowego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, doline Argelès-Gazost. (wyjazd kolejką możliwy przy dobrej pogodzie). Czas wolny. Następnie spacer Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Po kolacji udamy się na procesje różańcową ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: Powrót do Polski (niedziela)

Rano Msza św. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lourdes o godzinie 10.50. Lądowanie w Krakowie – Balice o godzinie 13.35. Zakończenie pielgrzymki.

Plan może ulec małym zmianom w zależności od pogody i dostępności zwiedzanych obiektów.

Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Lourdes. Każdego dnia uczestniczymy we Mszy  św. 

Koszt pielgrzymki 200 EURO + koszt biletu lotniczego.

Cena obejmuje: przelot samolotem, transfery z/na lotnisko, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL. Kolejka na Pic du Jer. Podatek VAT. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.