Atrakcje Górnego Śląska

By in
491
Atrakcje  Górnego Śląska

Wycieczka na Górny Śląsk (2 dni)

 

 Dzień I

Wyjazd z Podsarnia/Podwilka o godz. 07.00. Przejazd autokarem/busem do Katowic. Zwiedzanie:  

Katowicki Spodek zwiedzanie z zewnątrz. 

Muzeum Śląskie  zwiedzanie z przewodnikiem.

Nikiszowiec, to stara, prawie 100-letnia dzielnica Katowic z bardzo charakterystyczną zabudową w czerwonej cegle. Dzielnica przypomina stare angielskie urocze miasteczka, tylko w takim innym trochę bardziej “surowym” wydaniu. Osiedle stworzone zostało dla górników pobliskiej kopalni i ich rodzin.

Muzeum chleba w Radzionkowie miejsce gdzie zostały zgromadzone eksponaty, zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wykonaniu chleba i wszystkiego co o szacunku dla chleba zaświadcza. Warsztaty z ciastem i wypiek chleba.

Browar Rzemieślniczy – Piekarnia Piwa w Tarnowskich Górach Browar działający w dawnym budynku piekarni. Zwiedzanie browaru, warsztaty browarskie i degustacja piwa.

Zakwaterowanie w hotelu w Tarnowskich Górach, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie  hotelu. Zwiedzanie:

Parku w Świerklańcu i Zamek Kawalera.

Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga. Pierwszy w historii obiekt z województwa śląskiego wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tarnowskie Góry od lat słynęły z górnictwa rud srebra, stąd dwie największe atrakcje miasta Gwarków to właśnie kopalnie i sztolnie. W Sztolni Czarnego Pstrąga, przepłyniemy łodziami podziemnym kanałem, który jest częścią większego systemu odwadniania. Przeżycie naprawdę zaskakujące. Obiad. Powrót do Podsarnia/Podwilka w godzinach wieczornych.

W/w program jest ramowy i może ulec małym zmianom w zależności od dostępności zwiedzanych obiektów.

Cena 360 zł/os. Dla grupy 45 osób.

Cena zawiera: przejazd autokarem/busem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 PLN, przewodnik, 1x śniadanie,  1x nocleg, 2 x obiad, bilety do zwiedzanych obiektów.