Atrakcje Górnego Śląska

Wycieczka na Górny Śląsk (2 dni)

 Dzień I

Wyjazd o godz. 07.00. Przejazd autokarem/busem do Katowic. Zwiedzanie:  

Katowicki Spodek i miejsca w nim na co dzień niedostępne. Specjalna trasa zwiedzania, pełna historycznych ciekawostek i anegdot. Podczas zwiedzania zobaczymy obiekty sportowe Spodka oraz  halę główną z wszystkimi jej ciekawostkami. Zwiedzający dowiedzą się gdzie chowana jest scena i jak działają wysuwane sektory. Odwiedzą pokoje VIP.

Planetarium w Chorzowie – zajęcia dydaktyczne.

Muzeum chleba w Radzionkowie miejsce gdzie zostały zgromadzone eksponaty, zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wykonaniu chleba i wszystkiego co o szacunku dla chleba zaświadcza. Warsztaty z ciastem i wypiek chleba.

Zakwaterowanie w hotelu w Tarnowskich Górach, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie  hotelu. Zwiedzanie:

Parku w Świerklańcu i Zamek Kawalera.

Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga. Pierwszy w historii obiekt z województwa śląskiego wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tarnowskie Góry od lat słynęły z górnictwa rud srebra, stąd dwie największe atrakcje miasta Gwarków to właśnie kopalnie i sztolnie. W Sztolni Czarnego Pstrąga, przepłyniemy łodziami podziemnym kanałem, który jest częścią większego systemu odwadniania. Przeżycie naprawdę zaskakujące. Obiad. Powrót w godzinach wieczornych.

W/w program jest ramowy i może ulec małym zmianom w zależności od dostępności zwiedzanych obiektów.

Cena 320 PLN dla grupy 50 osób + 3 osoby opieki. 

Cena zawiera: przejazd luksusowym autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 PLN, przewodnik, 1x śniadanie,  1x nocleg, 1 x obiad, bilety do zwiedzanych obiektów.