Litwa - Wilno

Pielgrzymka na Litwę

GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA – JEZIORO WIGRY – TROKI – WILNO – KOWNO – SOKÓŁKA

DZIEŃ 1. GIETRZWAŁD – ŚW. LIPKA 

      Wyjazd o godz. 03.00.  Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjazd do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, miejsca, w którym miały miejsce objawienia Maryjne. Zwiedzanie Bazyliki z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem i kaplicy z figurką Matki Boskiej. Powstała w miejscu Objawień Maryi. Przejazd do Św. Lipki, Sanktuarium, którego początki sięgają XIV w. W godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. JEZIORO WIGRY – TROKI – WILNO

      Rano śniadanie i wykwaterowanie z hotelu przejazd  nad jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce –  Wigry, zwiedzanie wspaniałego pokamedulskiego zespołu klasztornego.  Przejazd do Trok – stolicy Litwy aż do XIV w. Znajduje się tam gotycki zamek wzniesiony w XIV – XV w. Przejazd w okolice Wilna, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. WILNO

      Śniadanie i przejazd na  cmentarz na Rossie nazywany Wileńskimi Powązkami. Jest to jedna z czterech polskich nekropolii narodowych. Pochowano tam żołnierzy poległych w walkach o Wilno i wielu sławnych Polaków związanych z Wilnem.  Następnie przejazd do centrum miasta i zwiedzanie stolicy Litwy: Stare Miasto – jedno z najpiękniejszych i największych w Europie, od 1994 r. znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem. Katedra św. Stanisława. Kościół Św. Piotra i Pawła. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy kościele św. Trójcy. Plac ratuszowy – serce starówki. Spacer śladami Mickiewicza, Słowackiego, św. siostry Faustyny. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 DZIEŃ 4. KOWNO – SOKÓŁKA

      Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Kowna drugie co do wielkości miasto na Litwie. Zwiedzanie miasta m.in. Starówka, Katedra św. Piotra i Pawła. Przejazd do Sokółki. Miejsce cudu eucharystycznego zwiedzanie Kościoła św. Antoniego. Obiadokolacja i powrót w godzinach nocnych. 

Msza św. każdego dnia.

W/w program może ulec małym zmianom w zależności od dostępności zwiedzanych obiektów.

Cena 740 zł od osoby. Bilety wstępu 35 EUR. Dla grupy 45 osób.

Cena zawiera: przejazd autokarem, opieka duchowa kapłana, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW na kwotę 10 000 PLN. 3x nocleg, 3x śniadanie, 4x obiadokolacja.

 

******************************************************************************************************************