Opactwo Benedyktynów w Tyńcu i Kopiec Piłsudskiego

Wyjazd wczesnym rankiem. Przejazd autokarem do Krakowa.

Plan wycieczki przewiduje 3 bardzo ciekawe miejsca na mapie Krakowa. Tym razem odwiedzimy krakowskie lotnisko Kraków – Balice. Dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych, które są realizowane w Centrum Edukacji Lotniczej. Dowiedzą się jaką drogę musi przebyć pasażer aby wejść na pokład samolotu? Co dzieje się z naszym bagaż, po oddaniu go na taśmę? Poznają, jak ważną rolę pełni na lotnisku „Sokolnik”. Będzie również możliwość oglądania startu i lądowania samolotu z tarasu widokowego.  

Drugim punktem na trasie wycieczki to Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Zwiedzanie  najstarszego istniejącego klasztoru w Polsce, który był świadkiem kształtowania się Państwa Polskiego na prawie 1000 letniej historii. Dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych (dostosowane do wieku), przez które poznają to wyjątkowe miejsce  i przybliżą sobie wiele ciekawych faktów z naszej historii.  Ostatnim punktem wycieczki będzie seans w kinie Cinema City (film do ustalenia).

W/w program jest ramowy i może ulec małym zmianom w zależności od dostępności zwiedzanych obiektów.

 

Cena 120 zł dla grupy minimum 45  osób. Plus 3 osoby opieki.

Cena zawiera: przejazd autobusem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW na kwotę 10 000 PLN, bilety wstępu, przewodnik. Podatek VAT.