Francja - Lourdes (samolotem)

Pielgrzymka do Lourdes       

Dzień 1: Wylot z Polski (czwartek)

O godzinie 05.00 spotykamy się na lotnisku w Krakowie-Balicach. Dwie godziny przed odlotem rozpoczęcie odprawy bagażowo-biletowej. Po odprawie nastąpi bezpośredni wylot z Krakowa do Lourdes o godzinie 06.55. Lądowanie na lotnisku w Lourdes o godzinie 09.45. Transfer autokarem do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Lourdes (piątek)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous. Następnie spacer Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Lourdes, Pic du Jer (sobota)

Rano, po śniadaniu przejdziemy pod Grotę Objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, zobaczymy dwupoziomową Bazylikę, kościół podziemny Piusa X, Bazylikę Różańcową.  Po południu dla chętnych przejście do stacji kolejki która zawiezie nas na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium; z punktu widokowego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, doline Argelès-Gazost. (wyjazd kolejką możliwy przy dobrej pogodzie). Powrót do hotelu, obiadokolacja. Po kolacji udamy się na procesje różańcową ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: Powrót do Polski (niedziela)

Rano Msza św. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lourdes o godzinie 10.50. Lądowanie w Krakowie – Balice o godzinie 13.35. Zakończenie pielgrzymki.

Plan może ulec małym zmianom w zależności od pogody i dostępności zwiedzanych obiektów.

Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Lourdes. Każdego dnia uczestniczymy we Mszy  św.

Koszt pielgrzymki 240 EUR + bilet lotniczy.

Cena obejmuje: przelot samolotem, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL. Kolejka na Pic du