Francja - Lourdes (samolotem)

Pielgrzymka do Lourdes       

Termin 27 – 30.06.2021

Dzień 1. Wylot z Polski (niedziela)

O godzinie 04.30 spotykamy się na lotnisku w Krakowie-Balicach. Dwie godziny przed odlotem rozpoczęcie odprawy bagażowo-biletowej. Po odprawie nastąpi bezpośredni wylot z Krakowa do Lourdes o godzinie 06.30. Lądowanie na lotnisku w Lourdes o godzinie 09.20. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i całodzienny pobyt w Lourdes, obiadokolacja. Wyjście na procesję różańcową ze świecami. Nocleg.

 Dzień 2. Lourdes (poniedziałek)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous. Przejdziemy drogą, przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty: Młyn Boly gdzie się urodziła, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą rodziną, oraz dom, gdzie mieszkała rodzina św. Bernadetty już po Objawieniach. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wyjście na procesję różańcową ze świecami. Nocleg. 

 Dzień 3. Lourdes, Pic du Jer (wtorek)

Rano, po śniadaniu przejdziemy pod Grotę Objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, zobaczymy dwupoziomową Bazylikę, kościół podziemny Piusa X, Bazylikę Różańcową.  Po południu przejście do stacji kolejki która zawiezie nas na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa, która prowadzi na  punkt widokowy, z którego roztacza się wspaniały, panoramiczny widok na Lourdes, Tarbes, Pau, doline Argelès-Gazost. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Wyjście na procesje różańcową ze świecami. Nocleg. 

Dzień 4. Lourdes dzień refleksji (środa)

Śniadanie i Msza św. Czas na indywidulną modlitwę w Sanktuarium. Wspólne przejście i modlitwa monumentalną Drogą Krzyżową na wzgórze Espelugues w Lourdes.  Obiadokolacja. Wylot z Lourdes o godzinie 21.25.  Lądowanie w Krakowie o godzinie 23.55. Zakończenie pielgrzymki

Ostateczną kolejność zwiedzania ustala organizator. Plan może ulec małym zmianom w zależności od pogody i dostępności zwiedzanych obiektów.

Zakwaterowanie w Hotelu lub w ośrodku w Polskiej Misji Katolickiej. Każdego dnia uczestniczymy we Mszy  św. Pokoje 2,3 osobowe. Dopłata do pokoju 1 osobowego 15 EUR/noc.

Koszt pielgrzymki 230 EUR + bilet lotniczy.

Zgłoszenia  i zapisy pod nr telefonu: 661661551 lub na maila: jaceksarniak@gmail.com

Cena obejmuje: przelot samolotem, 3 noclegi, 3 śniadania, 4 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL. Kolejka na Pic du Jer. Transfer z/na lotnisko w Lourdes. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Podatek VAT.

************************************************************************************************************************************************