Słowacja - Zamek Bojnice - Bratysława

Bratysława urzeka swoją architekturą. Stare zabytkowe kamieniczki przeplatają się z nowoczesnymi budynkami, detale architektury barokowej konkurują z nowoczesnymi rzeźbami, a restauracje w zabytkowych piwniczkach przyciągają swoim niepowtarzalnym urokiem. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym jak co roku można kupić pamiątki regionalne, posmakować tradycyjnych potraw kuchni słowackiej i napić się doskonałych gorących nalewek. Cała Bratysława jest oświetlona tysiącem kolorowych lampek, które wieczorem dają uroku i wprowadzają świąteczny nastrój.

DZIEŃ 1. Zamek w Bojnicach – Bratysława  

Wyjazd o godz. 06.00.  Przejazd w kierunku granicy PL/SK Chyżne. W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Bojnic. Zwiedzanie Zamku w Bojnicach. Czas na kawę. Przejazd do Bratysławy.  Zwiedzanie  Bratysławy – stolicy i największego miasta na Słowacji. Wyjazd na „UFO” – taras widokowy, który wieńczy most Słowackiego Powstania Narodowego. Spacer po Jarmarku Bożonarodzeniowym,  Przejazd do hotelu, obiadokolacja,  i nocleg.

DZIEŃ 2. Niedziela: Bratysława

Śniadanie.  Spotkanie z przewodnikiem i  dalsze zwiedzanie Bratysławy. Grupa zobaczy miedzy innymi: Hrad – czyli bratysławski zamek, Katedrę Świętego Marcina, Stare Miasto z prawdziwym labiryntem uliczek. Kolejnym punktem programu będzie Hlavnenamesti, rynek na którym wznosi się fontanna Rolanda, stary ratusz z barokową wieża, Pałac Prymasowski z XVIII w. Czas wolny.  Przejazd do centrum Szlaku Win Małokarpackich. W miasteczku Limbach lub Modra znajdują się piwnice winne. Uczestnicy będą mieli możliwość degustacji 4 rodzajów win, oraz skosztowania lokalnych specjałów i potraw. Powrót w godzinach wieczornych.

W/w program jest ramowy. Może ulec małym zmianom w zależności od dostępności zwiedzanych obiektów.

Zapytaj o cenę biuro@beskidy-travel.pl

Cena zawiera: przejazd busem,  opieka pilota, przewodnik po Bratysławie, ubezpieczenie KL i NNW, 1x nocleg, 1x śniadanie, 1x obiadokolacja, 1x obiad, degustacja win, bilety wstępu.