Portugalia Fatima - Lizbona (samolotem)

                          Pielgrzymka do Fatimy

                                          

Dzień I.

Wylot z lotniska  Kraków – Balice. Przylot do Lizbony. Transfer do Fatimy  122 km.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II.

Śniadanie. Zwiedzanie – Fatima: Plac Piusa XII przed Bazyliką, zwany placem modlitwy,  Kaplica Objawień,  gdzie znajduje się figura Matki Bożej Fatimskiej, Kolumnada Bazyliki ze stacjami drogi Krzyżowej, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, modlitwa przy grobach św. Franciszka i Hiacynty.  Bazylika Trójcy Przenajświętszej. Czas wolny, odpoczynek w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem udział w uroczystej procesji z lampionami. Nocleg

Dzień III.

Śniadanie. Przejście drogą Krzyżową (Via Sacra) do wioski Aljustrel, miejsca zamieszkania Pastuszków. Zwiedzanie domów gdzie mieszkały dzieci oraz miejsceobjawienia Anioła. Czas wolny w Fatimie. Obiadokolacja. Udział w uroczystej procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień IV.

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Batalha. Nawiedzimy klasztor i kościół Matki Bożej Zwycięskiej. Następnie przejazd do Alcobaca. Zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Przejazd do jednego z najpiękniejszych kurortów Portugalii – Nazare. Będziemy podziwiali panoramę miasta ze 110-metrowego klifu. Zwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej z Nazaretu, gdzie znajduje się mała, pierwsza na świecie figurka Matki Bożej, wyrzeźbiona prawdopodobnie przez samego św. Józefa. Wypoczynek nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, wieczorem udział w uroczystej procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień V.

Śniadanie, wykwaterowanie  Wyjazd do Lizbony. Zwiedzanie Lizbony z przewodnikiem. W godzinach wieczornych wylot do Polski. Lądowanie w Krakowie około godz. 22.00.

Plan może ulec małym zmianom w zależności od pogody i dostępności zwiedzanych obiektów. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Każdego dnia uczestniczymy we Mszy  św.

 Koszt pielgrzymki 1680 PLN + bilet lotniczy.

Zgłoszenia  i zapisy pod nr telefonu: 661661551

Cena obejmuje:

  • 4 noclegi,
  • 4 śniadania,
  • 4 obiadokolacje,
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW i KL.
  • transfery po Portugali.
  • bilety wstępu.
  • podatek VAT.
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zgłoszenia pod nr tel 661661551, e-mail: biuro@beskidy-travel.pl